13 tydzień
Organizm Twojego maluszka ulega dalszemu rozwojowi. Nogi stają się dłuższe niż ręce. Pojawią się zawiązki zębów stałych. Rozwija się zmysł smaku. Dziecko robi miny: nadyma policzki, marszczy czoło, zwija wargi w ryjek, ćwiczy mięśnie twarzy.
14 tydzień
To intensywny rozwój układu nerwowego, rozwijają się kolejne nerwy po lewej i prawej stronie ciała, ciało uwrażliwia się na dotyk i bodźce ze świata zewnętrznego. Skóra jest w dalszym ciągu słabo wysycona barwnikiem, dlatego widać prześwitujące przez nią naczynia krwionośne.
15 tydzień
Gruczoły dokrewne pracują bardzo intensywnie: trzustka, tarczyca i wątroba wytwarzają już hormony. W dalszym ciągu rosną nóżki, rączki potrafią już głaskać, chwytać, maluszek ziewa i może mieć czkawkę.
16 tydzień
Zmianie ulega także wygląd twarzy malca – przekształca się nosek dziecka, jest lekko zadarty i płaski – idealnie przystosowany do oddychania podczas ssania piersi. Nadszedł też upragniony moment, kiedy możesz wreszcie poczuć ruchy swojego dziecka, następuje to zwykle między 16 a 21 tyg. ciąży. Podczas tego miesiąca twoje maleństwo zwiększyło swoja wagę z 30 do prawie 115 g, co jest głównie spowodowane rozwojem tkanki mięśniowej. „Dorosła” biała tkanka tłuszczowa jeszcze się nie rozwinęła, dziecko gromadzi na razie brunatną tkankę tłuszczową. Maluszek ma około 15-16 cm, jest wielkości dłoni dorosłego człowieka.