5 tydzień
W zarodku wyróżniamy już głowę, tułów i ogonek. W stosunku do reszty ciała głowa jest nieproporcjonalnie duża. Oczy i nosek, widoczne są jako ciemne plamki, uszy zaznaczone są jako wgłębienia. Z maleńkich pączków pojawiających się po bokach ciałka powstaną rączki i nóżki.
6 tydzień
Rączki i nóżki systematycznie rosną, mają kształt podobny do płetw. Wykształcają się 4 jamy serca, które jest niewielką wypukłością na klatce piersiowej. Aż trudno uwierzyć, ale maleńkie serce pompuje już krew do naczyń krwionośnych. Tworzą się właśnie żołądek, jelito, trzustka i układ moczowy. Skóra jest na razie cienką, przezroczystą warstwą, przez którą przenika otaczający zarodek płyn owodniowy. Pojawiają się zawiązki pierwszych mlecznych zębów.
7 tydzień
W rosnącej głowie wykształca się podniebienie, język, części czaszki i żuchwy, mięśnie twarzy. Możesz już wyraźnie zobaczyć zarys noska, oczu i ust. Oczy stopniowo wędrują na swoje miejsce przesuwając się z boku w kierunku środka twarzy. Ciągłemu rozwojowi ulega układ nerwowy – powstają półkule mózgowe. Uformowało się 12 par nerwów czaszkowych, które łączą mózg z innymi częściami głowy i ramion.
8 tydzień
Pod koniec tego tygodnia życia Twój maluszek ma już wykształcone wszystkie narządy wewnętrzne. Sprawnie pracuje jego serduszko, które bije prawie 2 razy szybciej niż u Ciebie – od 120 do 160 razy w ciągu minuty. Głowa zarodka jest wciąż olbrzymia – zajmuje połowę długości całego ciała. Uformowane są już powieki, które pozostają jeszcze zamknięte. Są one tak delikatne, że widać przez nie kolor tęczówek. Oczy mają już soczewki. Wykształciły się paluszki dłoni i stóp, kształtują się linie papilarne. Chrząstki ulegają dalszemu wydłużeniu się. Zaczyna powstawać kręgosłup i żebra. Tworzy się szkielet, na razie zbudowany z chrząstki. Pod koniec tego tygodnia zaczyna się proces kostnienia. Twoje dziecko ma już około 2-3 cm długości. Waży ok. 3g. Nieustannie się rusza pływając w wodach płodowych.