O mnie

Piotr Zabul

Dr n.med. Piotr Zabul

Specjalista położnictwa i ginekologii

Doktor Piotr Zabul udziela porad w zakresie położnictwa i ginekologii. Jako specjalista perinatologii specjalizuje się w medycynie matczyno- płodowej z szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii i diagnostyki prenatalnej w ciążach fizjologicznych , ciążach wysokiego ryzyka ,ciążach po niepowodzeniach na wczesnym etapie , ciążach po leczeniu niepłodności i procedurach wspomaganego rozrodu.    Posiadane wieloletnie doświadczenie kliniczne uzyskane w ośrodkach europejskich jak i krajowych , certyfikat diagnostyki prenatalnej FMF oraz certyfikat Polskiego Towarzystwa Położników i Ginekologów pozwalają objąć opieką kobietę w ciąży na każdym z jej etapów.

W zakresie ginekologii dr Zabul specjalizuje się w technikach małoinwazyjnych laparoskopia i histeroskopia, uroginekologii,  zaburzeniach funkcji seksualnych po porodach, ginekologii estetycznej oraz diagnostyce niepłodności .

Zdobyte  wieloletnie doświadczenie kliniczne w ośrodkach europejskich jak i  krajowych  umożliwia na holistyczne objęcie opieką kobiety w zakresie medycyny matczyno -płodowej  i ginekologii.

Prawidłowa diagnostyka obrazowa dziecka zapewnia rodzicom spokój, a dziecku bezpieczny rozwój. Moim zadaniem i jednocześnie powołaniem jest nie tylko czuwanie nad dzieckiem, ale także zapewnienie rodzicom intymnej, rodzinnej atmosfery podczas której będą mogli zobaczyć swoje nienarodzone dziecko i doświadczyć pięknych, pozytywnych emocji. Z drugiej strony, niestety nie każda ciąża przebiega prawidłowo. W takich sytuacjach wczesna diagnoza umożliwia interwencję, która może dać szansę na szczęśliwe zakończenie.

Jestem w pełni świadom, że każda pacjentka i każda ciążą jest inna, dlatego też do każdej pacjentki podchodzę w sposób indywidualny, starając się jak najbardziej dbać o jej komfort podczas wizyt w gabinecie.

Posiadam certyfikaty medyczne Fetal Medicine Fundation potwierdzające moje umiejętności. Informacje na temat odbytych przeze mnie szkoleń teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez Fetal Medicine Fundation dostępne są na stronie www.fetalmedicine.org.

Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z zakresu perinatologii – dziedziny zajmującej się patologią matki i dziecka.

Główne zainteresowania to medycyna matczyno-płodowa, ciąża powikłana cukrzycą, poród przedwczesny, ciąża wielopłodowa, perinatologia, zaburzenia statyki narządu rodnego, wysiłkowe nietrzymanie moczu, ginekologia plastyczna oraz estetyczna.