O mnie

Piotr Zabul

Dr Piotr Zabul

Specjalista położnictwa i ginekologii

Pracuję obecnie w Szpitalu Swissmed oraz Szpitalu Specjalistycznym w Gdyni Redłowie jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Będąc jeszcze studentem  obserwowałem prace lekarzy w dziedzinie diagnostyki oraz terapii płodu. Lekarze Ci przekazywali mi nie tylko swoją wiedzę i umiejętności zdobyte za granicą, ale także zarazili mnie pasją do tej dziedziny medycyny. Będąc pod olbrzymim wrażeniem ich umiejętności postanowiłem podążać ich śladem udając się na liczne staże oraz szkolenia w kraju oraz za granicą w dziedzinie diagnostyki płodu. W Berlinie oraz Londynie miałem szczęście uczyć się i  pracować pod nadzorem światowej klasy konsultantów medycyny płodu oraz uczestniczyć w kursach i szkoleniach prowadzonych przez Profesora Nicolaidesa. W ramach szkolenia uzyskałem komplet certyfikatów FMF, dzięki którym mogę pracować w dziedzinie diagnostyki prenatalnej.

Prawidłowa diagnostyka obrazowa dziecka zapewnia rodzicom spokój, a dziecku bezpieczny rozwój. Moim zadaniem i jednocześnie powołaniem jest nie tylko czuwanie nad dzieckiem, ale także zapewnienie rodzicom intymnej, rodzinnej atmosfery podczas której będą mogli zobaczyć swoje nienarodzone dziecko i doświadczyć pięknych, pozytywnych emocji. Z drugiej strony, niestety nie każda ciąża przebiega prawidłowo. W takich sytuacjach wczesna diagnoza umożliwia interwencję, która może dać szansę na szczęśliwe zakończenie.

Jestem w pełni świadom, że każda pacjentka i każda ciążą jest inna, dlatego też do każdej pacjentki podchodzę w sposób indywidualny, starając się jak najbardziej dbać o jej komfort podczas wizyt w gabinecie.

Posiadam certyfikaty medyczne Fetal Medicine Fundation potwierdzające moje umiejętności. Informacje na temat odbytych przeze mnie szkoleń teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez Fetal Medicine Fundation dostępne są na stronie www.fetalmedicine.org.

Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z zakresu perinatologii – dziedziny zajmującej się patologią matki i dziecka.

Główne zainteresowania to medycyna matczyno-płodowa, ciąża powikłana cukrzycą, poród przedwczesny, ciąża wielopłodowa, perinatologia, zaburzenia statyki narządu rodnego, wysiłkowe nietrzymanie moczu, ginekologia plastyczna oraz estetyczna.